1.4 Butanediol (BDO)

1.4 Butanediol (BDO)

Përshkrim i shkurtër:

Karakteristikat e produktit: pesha molekulare është 90,12, lëng djegës me formë vaji pa ngjyrë, higroskopicitet dhe shije e hidhur. Kur temperatura nën pikën e ngrirjes, shkon te kristali i gjilpërës, me pikë ngrirjeje 20,1 ℃ pika e vlimit 235 ℃, dhe pika e ndezjes (e hapur) 121 Density, dendësia relative 1.017, temperatura e ndezur prej 393.9, indeksi i thyerjes prej 1.446 Përdorimet: ...


Detail Product

Produkt Tags

Vetitë e produktit:                                                                                                                 

pesha molekulare është 90,12, pa ngjyrë formë vaj likuid djegëse, hygroscopicity dhe shije temperaturën bitter.When poshtë pikës ngrirjes, duke marrë në kristali gjilpërë, me pikën e ngrirjes së 20.1 ℃ pike vlimi 235 ℃, dhe pika flash (hapin) 121 ℃, relative densitet 1,017, temperatura ndezur i 393.9, indeks refraktiv nga 1.446

Përdorimet:                                                                                                                                         

Kryesisht të përdorur për prodhimin e mbledh PBT ester, THF, politetrahidrofuran gama-rrezatim, butyl laktonit, poliuretani lëkurë artificiale, PU vetme elastomer poliuretani dhe glue.1.4-butil glycol ka absorbency mirë dhe rritur fleksibilitet mund të përdorur si zbutësit dhe xhelatinë absorbues, celofan dhe dokumente të tjera trajtim agent.Also mund të jetë i përgatitur për të N-metil pirrole, N-vinil pirrole dhe derivate të tjera pyrrale dhe per pergatitjen e vitaminë B6, pesticide, herbicideve dhe proceset e ndryshme të tretës, plasticizer, lubrifikantë, agjent humidification , butësi, ngjitëse dhe brightener e industrisë electroplating.

Kozmetikë Industries: Eleusine tregues i vetëm, gomat e makinave, rrip të ngurta transmetimit fërkime, etj.

standarde Ekzekutiv: GB / T 24768-2009

artikull

tregues

pastërti

99.7%

Koncentrat (metoda Pt-kolorimetrik)      

AP10APHA

lagështi

.00.01

Nr carbonyl

≤0.05mgKOH / g


  • Previous:
  • Next:

  • Produkte te Lidhura