polyvinyl Alkooli

polyvinyl Alkooli

Përshkrim i shkurtër:

Prodhuesi: SINOPEC PVA ka veti shumë veçanta të tilla si tretshmëria e ujit, fibra formimin pronës, ngjitshmërinë, pronës filmogjen, stabilitetit emulsioni, stabilitetit dispersionit, rezistenca ndaj vaj, acid, dhe alkali, reaktivitet kimike, bio zbërthyese, si dhe meltability ( ose thermoplasticity) dhe shumë prona unike dhe të veçanta nëpërmjet modification.PVA është përdorur gjerësisht në shumë industri si tekstile, papermaking, ndërtimit, kimikateve, shtypjen, paketimin, farmaceutike, deterg ...


Detail Product

Produkt Tags

Producent: Sinopec

PVA ka veti shumë veçanta të tilla si tretshmëria e ujit, fibra formimin pronës, ngjitshmërinë, pronës filmogjen, stabilitetit emulsioni, stabilitetit dispersionit, rezistenca ndaj vaj, acid, dhe alkali, reaktivitet kimike, bio zbërthyese, si dhe meltability (ose thermoplasticity) dhe shumë prona unike dhe të veçanta nëpërmjet modification.PVA është përdorur gjerësisht në shumë industri si tekstile, papermaking, ndërtimit, kimike, shtypjen, paketimin, farmaceutike, detergjenteve dhe kozmetikë, bujqësi, qeramikë, hekur dhe çelik, elektronikë, elektrolizë, electroplating, dhe etj

Aplikacion:                                                                                                                          

PVA, e cila është e shkëlqyer në mbrojtjen colloid dhe ka aktivitet të lartë sipërfaqe, shpesh përdoret si stabilizues dispersionit për polimerizim pezullimit të klorid vinyl monomer (VCM). Performanca e rrëshirë PVC mund të jetë i optimizuar në masë të madhe duke zgjedhur një notë të përshtatshëm PVA me shkallën e duhur të polimerizim dhe hidrolizës.

Emulsion Stabilizuesi & Binder

 4aad8da574c9359afd1fcbc76e5d8fe6

PVA mund të përdoret gjeresisht si colloid mbrojtëse ose thickener për emulsioni polimerizim e acetatit të vinilit (vạc) ose vạc / akrilat. ka karakteristikat e mëposhtme: Ngjitje e shkëlqyer; rritur fillestar tack dhe tharje shkalla ndërsa përdoret me filler, rezistencë të shkëlqyer për të oiloutstanding forcën filmit, të qëndrueshëm dhe punën e qëndrueshme.

trillim Fiber

0f54c658192ed712bca4d1d74990c1f2

Dy aplikacione të rëndësishme të PVA është që të përdoret si feedstock Vinylon dhe sizing agjent për materiale textile.As e parë e fibër Vinylon, ka avantazhet e të qënit të lartë në forcën, thithjen lagështi, rezistenca konsumuarit, rezistenca rrezet e diellit, rezistenca korrozioni dhe në ngjyrë të bardhë. Ajo gjithashtu mund të pe me pambuku, leshi dhe fije fije mëndafshi ose pe thjesht me itself.As sizing agjent për tekstil, ajo nuk do të prish ose të përkeqësohet me aderimin e mirë në pambuku, kërp, poliestër dhe fije fije mëndafshi.

film

u = 3635523475,2888403080 & fm = 15 dhe gp = 0

PVA mund të përdoret për të prodhuar ujë të filmit shpjegueshëm dhe film ujit-rezistencës. PVA është në dispozicion në produktet e formuar e cila nxjerrë në pah tiparet e natyrshme e PVA, pra, forca të lartë elastik, rezistenca ndaj tretës organik dhe tightness.They ajrit janë të dyja të përdorur gjerësisht në industrinë paketë, jo vetëm për tekstil, por edhe për kimikatet, ushqimi, kimike përditshme, kimikate bujqësore, ngjyrues, etj

Pulp & Paper

5174901

PVA ka gjetur përdorim të gjerë në trajtimin e sipërfaqes letër si ajo ka ngjitshmërinë shkëlqyer dhe dispersibility dhe nuk do të ndikojë në pronën e lidhësit të tjera të përdorura në kombinim. Avantazhet e përdorimit të PVA: forca Surface (printability), forca së bashku Z-aks (letër forcë e brendshme); rezistencës Folding, Abrasive rezistencës, smoothness përmirësohet; Përmirësimi glossiness sipërfaqe; rezistencën ndaj naftës dhe të tretës (pronës pengesë) e ngritur.

Klasave PVA & Specifications                                                                                               

I ri 

emër

hidrolizë

(Mol%)

volatiles

(%)

viskozitet

(MPa.s)

hi

(Wt%)

Vlera e PH

pastërti

(Wt%)

088-03

87,0-89,0

≤5.0

3,0-4,0

≤0.7

5-7

≥93.0

088-04

87,0-89,0

≤5.0

4,0-4,5

≤0.7

5-7

≥93.0

098-04

98,0-98,8

≤5.0

4,0-5,0

≤0.5

5-7

≥93.5

088-05

87,0-89,0

≤5.0

4,5-6,0

≤0.5

5-7

≥93.5

098-05

98,0-99,0

≤5.0

5,0-6,5

≤0.5

5-7

≥93.5

098-10

97,0-99,0

≤5.0

8,0-12,0

≤0.5

5-7

≥93.5

088-13

87,0-89,0

≤5.0

12,0-14,0

≤0.5

5-7

≥93.5

098-15

98,0 -99,0

≤5.0

13,0-17,0

≤0.5

5-7

≥93.5

093-16

92,5-94,5

≤5.0

14,5-18,5

≤0.5

5-7

≥93.5

098-20

98,0-99,0

≤5.0

18,0-22,0

≤0.5

5-7

≥93.5

088-20

87,0-89,0

≤5.0

20,5-24,5

≤0.4

5-7

≥93.5

092-20

91,0-93,0

≤5.0

21,0-27,0

≤0.5

5-7

≥93.5

096-27

96,0-98,0

≤5.0

23,0-29,0

≤0.5

5-7

≥93.5

098-27

98,0-99,0

≤5.0

23,0-29,0

≤0.5

5-7

≥93.5

088-26

87,0-89,0

≤5.0

24,0-28,0

≤0.5

5-7

≥93.5

095-28

94,0-96,0

≤5.0

26,0-30,0

≤0.5

5-7

≥93.5

098-30

98,0-99,0

≤5.0

28,0-32,0

≤0.5

5-7

≥93.5

088-35

87,0-89,0

≤5.0

29,0-34,0

≤0.3

5-7

≥93.5

088-50

87,0-89,0

≤5.0

45,0-55,0

≤0.3

5-7

≥93.5

097-60

96,0-98,0

≤5.0

56,0-66,0

≤0.5

5-7

≥93.5

098-60

98,0-99,0

≤5.0

58,0-68,0

≤0.5

5-7

≥93.5

097-70

96,0-98,0

≤5.0

66,0-76,0

≤0.5

5-7

≥93.5

          098-75        98,0-99,0

≤5.0

70,0-80,0

≤0.5

5-7

≥93.5

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products